Case Studies

docplanner.com – Case Study

Positionly jest jedynym rozwiązaniem na rynku, które pozwala w prosty i przejrzysty sposób monitorować efektywność kilkudziesięciu tysięcy fraz. Mariusz Gralewski CEO, Docplanner

About

Docplanner.com jest serwisem, który umożliwia umówienie wizyty z wybranym lekarzem online. Z naszego serwisu korzysta 3 mln użytkowników miesięcznie.
Działamy przede wszystkim na rynkach polskim, czeskim oraz rosyjskim.

Naszymi klientami są lekarze specjaliści, którzy wykupują dostęp do usługi kalendarza online. Dzięki naszej aplikacji pacjenci mają możliwość zapisu na wizytę, która automatycznie pokazuje dostepność danego lekarza wraz z godzinami przyjęć.

docplanner.com

Duża liczba danych

Praca nad rozwojem serwisu i jednoczesne działanie na wielu rynkach wymagają od nas dużej organizacji pracy i analizy ogromnej liczby danych. Dzięki analityce internetowej mamy możliwośc pomiaru wielu wskaźników, na podstawie których ustalamy naszą strategię i podejmujemy strategiczne decyzje dotyczace dalszego rozwoju firmy. Korzystamy przede wszystkim z Google Analytics, Clicktale, Salesmanago, Mixpanel oraz Positionly.

Prostota i efektywność

Positionly jest jedynym rozwiązaniem na rynku, które pozwala w prosty i przejrzysty sposób monitorować efektywność kilkudziesięciu tysięcy fraz w wyszukiwarkach internetowych. Głównym atutem usługi jest to, że mamy możliwość obserwowania trendów dotyczących zbiorów fraz, jak i analizy na poziomie pojedyńczych słów kluczowych.

Analiza działań

DocPlanner aktualnie rozwija się na 11 rynkach. Positionly pozwala nam porównać tempo rozwoju w poszczególnych krajach i efektywniej alokować nasz budżet związany z kampaniami w wyszukiwarkach.

Positionly wykorzystujemy przede wszystkim do monitorowania i analizy poszczególnych fraz w wynikach wyszukiwania, jak i ruchu, który dostarczają. Dzięki temu możemy weryfikować osiągane rezultaty z naszymi założeniami. W przypadku większych odchyleń pozycji od trendu wyszukiwania, mamy możliwość wglądu do statystyk poszczególnych fraz. W kontekście oceny skuteczności naszych działań obserwujemy równieź naszą konkurencję.

Bez rzetelnego monitoringu pozycjonowania nie bylibyśmy w stanie skutecznie śledzić pozycji ponad 15 000 słów kluczowych w skuteczny sposób, czyli taki, który pozwala wyciągać wnioski i reagować na bieżąco.

DocPlanner aktualnie rozwija się na 11 rynkach. Positionly pozwala nam porównać tempo rozwoju w poszczególnych krajach i efektywniej alokować nasz budżet związany z kampaniami w wyszukiwarkach. Miłym dodatkiem jest aplikacja mobilna a także atrakcyjny design serwisu.